Camdan Hikayeler

Camdan Hikayeler

Bu bir varoluş öyküsü. Camın özündeki kunla ateşin buluşması gibi. Yaşamın kıyılarında gezinirken buluştuğumuz her varlıkta bıraktığımız parmak izlerimiz Sırça. Bazen tarif edemezseniz içinizde yıllar yılı yaşayarak olağanüstü bir örümcek ağı gibi örülen duyguları, düşünceleri, paylaşımları, imgeleri, renkleri. Titiz bir koleksiyoner gibi biriktirir durursunuz. Kişisel hikayenizde yer alan tüm karakterler, anlar, oluşumlar, yaşanmışlıklar doğru zamanda günü geldiğinde seçtiğiniz yolda vücut bulur.

Sırça aslında bizim hikayemiz, bizim yolculuğumuz. Kimliğimizi oluşturan tüm değerleri, özellikleri dışavurumumuz. Hiçkimse size ayakizlerinizi bıracağınız yolu gösteremez ki. Ancak kendiniz bulursunuz. Yolculuğunuz boyunca karşılaştığınız her öge, soluklandığınız her durak başlıbaşına bir hikayedir aslında. Bazen bir kelime, bazen bir melodi, bazen renk, bazen bir şiir eşlik eder size.

Sırça  bizim “yaşam hiyakemiz” İki kadın olarak varoluşumuzdan beri süregelen, yolculuğumuz boyunca hissettiğimiz keyiflerin, hüzünlerin, heyecanların, hasretlerin, mutlulukların izdüşümü. Yolculuğumuz boyunca içimizde derin izler bırakan tüm duyguları, tecrübeleri “cam“ gibi kadının dişiliğini, kırılgan ama sert dayanıklı, savaşçı mizacını anlatan bir sanatla, tasarımcı bakış açısıyla somut objelere yansıttık.

Camın akışkan naif yapısı, özümüzü oluşturan değerleri doğanın muhteşem renkleriyle tarif etmemiz için ilham verdi. Saydamlığın samimiyetini, kadınlığın üretkenliğini, maceraperestliğin dayanılmaz cazibesini, tutkunun ateşle buluşmasını, kırılgan ama güçlü olabilmenin mümkün olduğunu tasarımlarımızla vurgulamak istedik.

Sırça cam koleksiyonlarımızda yaşama sanatının bizdeki önemini “cam’dan hikayelerle anlatmak istedik.Cam’dan hikayeler Sırça’nın dokunduğu her yaşamla ,karşılaştığı her serüvenci    ruhla zenginleşerek kurgulanacak..Bu uzun yolculuk aynı doğada olduğu gibi nefes aldığımız sürece duyarlılıkla süregelecek.

By | 2017-04-19T13:01:30+00:00 19 April 2017, Wednesday|Categories: Genel|0 Comments