Sırça iki kardeşin, Elif Şakar ve Ebru Kafadar’ın hayat kurgusunun cama yansımaları.

 
 
Temmuz 2014’te kurulan Sırça, kelime anlamında olduğu gibi “camın” olağanüstü kimliğini tasarımcı gözüyle, sanatçı bakış açısıyla ortaya çıkarma tutkusu…
Yıllarca iç mimari alanında çalıştıktan sonra oluşan, yaşam alanlarını güzelleştirmek için yoğunlaşan duygu ve tecrübelerin parmak izleri Sırça‘da ortaya çıkıyor.
Tasarımcı Ebru Kafadar’ın özgün, yalın ama maceraperest bir bakış açısıyla, renk kompozisyonları, özel üfleme teknikleriyle yarattığı birbirinden farklı obje koleksiyonları; Türk cam sanatında en önemlisi işlevsellikleriyle yaşam alanlarımızın içinde yerini buluyor. Beykoz’da değerli cam ustaları tarafından üretilen Sırça koleksiyonlarında iki kızkardeşin “yaşam sanatı”na verdikleri değer ve “yaşam için sanat” fikri vücut buluyor.
Sırça, renkler, saydamlık, ışık üçlemesine ait tüm duyguları tek tek elde üretilen değişik ölçülerdeki vazolar, küllükler, mumluklar ve pek çok farklı objeye yansıtıyor. Çeşmibülbül, Beykoz cam işiyle tanınan cam sanatımıza bu modern yaklaşım yepyeni bir soluk getirerek hayatımızdaki yerini alıyor.