CAMDAN HİKAYELER

 

Sırça; abartısız, güçlü tasarımlarla kendini ifade eden ve her biri kendi hikâyesini yansıtan koleksiyonların yer aldığı çok özel bir dünya… Sırça’nın koleksiyonlarında yer alan tasarımlar ışığın enerjisini de taşıyan bir formda üretiliyor.Sırça tasarımlarına eklenen özel aydınlatma aparatlarıyla da koleksiyonların aydınlatma aksesuarı olarak kullanımı, Sırça’nın hayattaki işlevselliğini bir kat daha artırıyor. Işığın sonsuz enerjisiyle birleşen Sırça’nın özgün tasarımları, ait oldukları her ana eşsiz bir ambiyans ve yaşam estetiği katıyor. Sırça koleksiyonlarında yer alan ve tek tek elde üretilen şık, zarif ürünler hediye arayışında olanlar için hikâyesi olan zengin seçenekler sunuyor…

Elif Şakar ve Ebru Kafadar’ın Temmuz 2014’ten bu yana hayat kurgularını yansıttıkları cam tasarımlar; renkler, saydamlık ve ışık üçlemesine ait tüm duyguları bir arada bulunduruyor . Markayı yarattıkları günden bugüne dek tasarladıkları her aksesuar, aydınlatma koleksiyonunda yaşama dair onlarda iz bırakan tüm duyguların cama üflenerek hayat bulmasıyla her biri ayrı bir duyguyu yansıtan onlarca camdan hikaye yazdılar. Sırça markasıyla yola çıktıkları günden bu yana kadının olağanüstü becerileriyle, sert ama kırılgan yapısını, doğadaki bir çok mucizeye kadar uzanan farklı hisleri tasarladıkları tüm objelere yansıtarak ,yaşama sanatının hakkını vermek için bulunduğu mekanı özel kılmak isteyen herkese ulaşmaya devam ediyorlar.

Farklı ölçülerde tek tek elde üretilen ve her biri başka bir hikâyenin parçası olan küllükler, vazolar, kağıt ağırlıkları, dekoratif objeler, mumluklar, kokulu mumlar, oda kokuları, abajurlar, lambaderler, aplikler ve daha pek çok özel tasarım obje modern bir yaklaşımla hayatlarımızda yerini alıyor. Tarihi çok eskiye dayanan cam sanatını modern bir bakış açısıyla yorumluyorlar. Yaşam için sanat fikrini vurgulayan bu özgün koleksiyonlar Beykoz’da değerli cam ustaları tarafından üfleniyor.

Yıllarca iç mimari alanında önemli çalışmalara imza atan Tasarımcı Ebru Kafadar, renk kompozisyonları, özel üfleme teknikleriyle yarattığı birbirinden farklı obje koleksiyonlarına özgün, yalın ama maceraperest bir bakış açısıyla hayat veriyor. Türk cam sanatında Sırça’nın sanat eseri formundaki ürünlerinin en önemli özelliği aynı zamanda işlevsellikleriyle yaşam alanlarının içinde de yerini buluyor olması. Sırçalighting çatısı altında Sırça koleksiyonlarına katılan abajur,lambader,aplik formları sektörde büyük ses getirerek hem işlevleri hem de estetik görünümleriyle önemli mimari projelerde arka arkaya yer almaya devam ediyor.

Sırça markası altında hepsinin kendine özgü hikâyesi olan bir çok koleksiyon yer almaktadır. Sırça, iki kadının varoluş öyküsünden esinlenerek yola çıkan bir cam markası, kimliklerinin özünü oluşturan hayat örgülerini cama yansıtma serüvenleri. Karakterlerinin, savundukları değerlerin, onlara yaşam enerjisi veren öğelerin, camla vücut bulması. Üretmeye dair heyecanlarını, ,zorluklar karşısında yılmayan mizaçlarını ,estetik zevklerini, doğadaki mucizelere olan hayranlıklarını ,seyahat keşif tutkularını, dünya kültürlerine meraklarını hep yeni camdan hikayeler yazarak anlatmak için çalışıyorlar. Yaşadıkları sürece bitmeyecek keyifli bir yolculuktalar.

 

www.sirca.com.tr

@sircalivinstyle